bugün

metal müzik dinleyenlerin satanist sanılması

Satanist ile metal müzik dinleyicisinin arasındaki farkı bilmeyen geri kafalı insanların sürekli yaptığı yanılgıdır.

Daha geçen gün otobüste bașıma gelen olayı anlatayım efenim. Okuldan eve doğru gitmek için otobüs kullanırım. Yorucu bir gün geçirdim ve otobüs tıklım tıklım dolu. Havada ayrı bir sıcak ve atlet niyetine içime giydiğim siyah tişörtümü üstüme giymișim. Ayakta gidiyorum ve kulaklıklar takılı. Telefonda da megadeth' den peace sells çalıyor. Sözlerine de bakmak için de musicxmatch açık ve bilenler bilir kuru kafalı bir teması var albümün. Otobüs dolu olduğundan herkes yanyana ve köylü olduğu çok bariz olan bir amcada yanımda. Nasıl gördüğü bilinmez ama telefondaki kuru kafayı gördükten sonra bana değişik bir bakıș attı amca. içimden ne olacak be empiree, anlayıșlı bir amcaya benziyor zaten diyerek korktuğum șey bașıma gelmez zaten diyerek geçiștirdim. Bir aradan sonra otobüs yavaș yavaș boșalmaya bașladı ve gözüme cam kenarında orta yașlarda bir kadının oturduğu, uzun bir süredir boș bir koltuk çarptı. Dedim kimse oturacağa benzemiyor bari ben oturayım dedim. Tam oturmak için hamle yapacakken omuzlarımda yașlı bir el hissettim. içimden inșallah korktuğum șey bașıma gelmez derken arkama döndüm ve yașlı amcayla gözgöze geldim. Ne oldu amcacım diyemeden bizim amca direk konuya girdi. oğlum sen satanist misin? ben șok, ben iptal, ben vefat. Beyinim error verdi. Herkes suçlu gözüyle birden bana dikkat verdi. Kısa bir beyin yanmasının ardından durumu hemen toparlamanın gerektiğini anladım. yok amcacım ne alakası var nereden çıkarttın bunu diyerek zaman kazanmaya çalıștım. Zira ineceğim durağa çok yakındım. șeytanlı meytanlı resimlerin varya telefonunda üstelik siyah siyah giyinmișsin baksana kendine dedi. Saçmalıyorsun amca bak hem küpemde yok diyerek laf kalabalığı yaparak ineceğim durağa doğru hareketlendim. Sonunda durağıma varmıștım ve otobüsten kendimi attım. inerken amcanın arkamdan hala saydırdığını duyabiliyordum. Eve doğru giderken bunu hakedecek ne yaptım diye düșünmeye bașladım. Kedi sahibi bir insandım, içkim, sigaram, küfürüm ve sevgilim yoktu. Dini ibadetlerini de yerine getirmeye çalıșan bir müslümandım. Metal müziğe de özenti olsun diye dinlemezdim, yașardım. Çok üzüldüm bu olaydan sonra, önyargının ne kadar da korkunç birșey olduğunu öğrendim. insanları dıș görünüșü ve zevkleriyle yargılamanın ne kadar kalp kırıcı birşey olduğunu bu yolla öğrenmiș oldum.

ișin acı tarafı bu insanların bu yargılarının değișmeyeceğini biliyorsun. Sen ne kadar bu adamlar savașlara, haksızlıklara, adaletsizliklere, sosyal eșitsizliklere vb... karşı müzik yapıyor desende kimsenin yargısı deģișmeyecek. Umarım bu yargı yeni nesiller tarafından yok olur ve ne kadar gereksiz bir yanılgı olduğu anlașılır. Hadi sağlıcakla.
güncel Önemli Başlıklar